GİANNİ VERSACE

Seksi tasarımları ile kısa sürede adını tüm dünyanın unutamayacağı bir marka haline getiren Gianni Versace, ölümünün ardından hala konuşulmaya devam ediyor. Genç yaşta modaya adım atan Gianni, renkli ve iddialı tasarımları ile kendi imzasını yarattı. Gianni Versace’nin, aralarında Madonna, Michael Jackson, Elton John gibi pek çok ünlü ismin bulunduğu müşterileri vardı. Opera, tiyatro ve pek çok film ve dizinin kostümlerini de tasarlayan Gianni Versace, bir seri katil olan Andrew Cunanan tarafından öldürüldükten sonra da hikayesi ile konuşuluyor.

THE ASSASSİNATİON OF GİANNİ VERSACE

Netflix’ in orijinal yapımlarından bir tanesi, The Assassination of Gianni Versace. Bir seri katil olan Andrew Cunanan’ ın hikâyesini merkeze alan dizide Penelope Cruz ve Ricky Martin gibi isimler yer alıyor.

Gianni Versace’nin kardeşi Donatella Versace ve sevgilisi Antonio D’Amico tarafından dava açılan dizi “Versace” ismini kullanarak insanların dikkatini çekmeyi başarmış. Ancak kendi reklamını bu şekilde yapması dizinin iyi yanları olmadığı anlamına gelmiyor. Dizi özellikle de hikâyesini merkeze aldığı Andrew Cunanan’ ı canlandıran Darren Criss’ in iyi oyunculuğu ve dizinin içine yerleştirdiği ufak ayrıntılar ile Versace hayranlarını ekran başında tutmayı başarıyor.

Dizinin iddialı bulduğum yanı ise herkesin hayranı olduğu markaya soyadını veren ailenin hikâyesini anlatmak yerine, katilin hikâyesine odaklanmasıdır. Andrew Cunanan bir seri katildir ve öldürdüğü kişilerin hepsi eşcinseldir. Ancak bu insanların bir diğer göze çarpan özellikleri daha vardır. Onlar ya eşcinsel olduklarını saklamadan herkesin sevgisini, ilgisini kazanmışlardır ya da bunu saklasalar dahi seviliyorlardır.

GİANNİ VERSACE’NİN ÖLDÜRÜLMESİ VE ANDREW CUNANAN

Andrew Cunanan, çocukluğundan itibaren fark edilmeyi, sevilmeyi ve ünlü biri olmayı bekledi. Sonunda kendisini yetiştiren insanların da bir yalancı olduğunu fark etti. İnsanların sevgisini kazanmak için söylemeye başladığı yalanlar ise insanların ondan uzaklaşmasını engelleyemedi. Böylelikle yalnız kalmaya ve en saf hayallerini bile karartmaya başladı.

Belki bu yazıyı da beğenebilirsiniz :)  Le Dernier Métro- Son Metro

Andrew, sevilmek ve kendi değerine uygun bir hayat yaşayabilmek için her yolu denedi ve yalanlar söyleyerek başka insanların sevgilisi rolünü oynadı. Ancak hiçbir şey istediği gibi ilerlemedi ve hep daha çok insanı kaybetti. En sonunda saklanmadan hayallerini yaşayan ve ünlü, başarılı, zengin olan eşcinselleri öldürmeye başladı. Andrew’ e göre kendisine hiç şans tanımayan eşcinselleri öldürmeye başladı… Bunlardan birisi de dizinin ismini kullandığı ünlü tasarımcı Gianni Versace’dir. Aslında oldukça yetenekli ve zeki birisidir Andrew. Ancak Gianni Versace ile yolları kesiştiğinde Gianni, onu kendi istediği gibi görmez ve “reddeder”. Bu reddedilmelere dayanamayan Andrew ise artık soğukkanlı bir katil olmuştur.

Dizi Andrew Cunanan’ ın hikâyesini merkeze alıyor. Ancak onun hayatına dokunan insanların da hayatlarına dair izleyicisinin fikir edinmesini sağlıyor. Böylelikle dizi aslında kapıların arkasındaki gerçeklerin, gösterilenlerden farklı olduğunu gösteriyor. Bu sırada da insanların ikiyüzlülüğünü de kara mizahla zaman zaman yüze vuruyor. Bunu, Gianni’ den imza alamayan çiftin, onun öldürülmesinin ardından Gianni’nin kanıyla dergi parçasını “imzaladıklarında” görürüz.

Her şeyiyle yine çok konuşulan iddialı olaylara odaklanmış bir Ryan Murphy işi, The Assassination of Gianni Versace, Netflix’ in izlenilmesi gereken yapımlarından bir tanesi.

Dizi hakkındaki görüşleriniz için Instagram hesabıma buraya tıklayarak geliniz 🙂

Netflix’in bir diğer çok konuşulan işi, Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum hakkındaki yazıma ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: